Diversified Crop Production Placement – Sam Robertson, Buckeye Central FFA

2015 Proficiency award winners part II

Accounting - Blake Campbell, Waterford FFA
Accounting – Blake Campbell, Waterford FFA
Agricultural Education – Natalie Miller, Miami Trace FFA
Agricultural Education – Natalie Miller, Miami Trace FFA

Agricultural Communications - Sarah Hunker, Bellevue FFAAgricultural Communications – Sarah Hunker, Bellevue FFA

Agricultural Mechanics Design and Fabrication – Wyatt Downard, Preble Shawnee FFA
Agricultural Mechanics Design and Fabrication – Wyatt Downard, Preble Shawnee FFA
 Agricultural Mechanics Repair and Maintenance Entrepreneurship – Zach Hasting, Covington FFA
Agricultural Mechanics Repair and Maintenance Entrepreneurship – Zach Hasting, Covington FFA
Agricultural Mechanics Repair and Maintenance Placement – Kevin Daubenmire, Zane Trace FFA
Agricultural Mechanics Repair and Maintenance Placement – Kevin Daubenmire, Zane Trace FFA
Agricultural Processing – Maggie Hovermale, Westfall FFA
Agricultural Processing – Maggie Hovermale, Westfall FFA
Agriscience Integrated Systems Research – Drake Moore, Anthony Wayne FFA
Agriscience Integrated Systems Research – Drake Moore, Anthony Wayne FFA
Agricultural Sales Entrepreneurship – Kelsey Kirchner, Miami East MVCTC FFA
Agricultural Sales Entrepreneurship – Kelsey Kirchner, Miami East MVCTC FFA
Agricultural Sales Placement – Collin Dunaway, Felicity Franklin FFA
Agricultural Sales Placement – Collin Dunaway, Felicity Franklin FFA
 Agricultural Services – Dakota McKee, Ridgemont FFA
Agricultural Services – Dakota McKee, Ridgemont FFA
 Agriscience Animal Systems Research – Shelby Griffith, Georgetown FFA
Agriscience Animal Systems Research – Shelby Griffith, Georgetown FFA
Beef production ent
Beef Production Entrepreneurship – Molly Cleveland, Old Fort FFA
Beef Production Placement – Nick Erf, Bellevue FFA
Beef Production Placement – Nick Erf, Bellevue FFA
Dairy Production Entrepreneurship – Demi Dovin, Firelands FFA
Dairy Production Entrepreneurship – Demi Dovin, Firelands FFA
Dairy Production Placement – Katerri Schmitmeyer, Versailles FFA
Dairy Production Placement – Katerri Schmitmeyer, Versailles FFA
 Diversified Agricultural Production – Clay Gerfen, Ridgemont FFA
Diversified Agricultural Production – Clay Gerfen, Ridgemont FFA
Diversified Crop Production – Entrepreneurship – Evan Schaefer, Miami Trace FFA
Diversified Crop Production – Entrepreneurship – Evan Schaefer, Miami Trace FFA
Diversified Crop Production Placement – Sam Robertson, Buckeye Central FFA
Diversified Crop Production Placement – Sam Robertson, Buckeye Central FFA
Diversified Horticulture – Amanda Seger, Fort Loramie FFA
Diversified Horticulture – Amanda Seger, Fort Loramie FFA
 Diversified Livestock Production – Nole Gerfan, Ridgemont FFA
Diversified Livestock Production – Nole Gerfan, Ridgemont FFA
Emerging Agricultural Technology – Nathan Teeters, Miami East MVCTC FFA
Emerging Agricultural Technology – Nathan Teeters, Miami East MVCTC FFA
Environmental Science and Natural Resources Management – Jonathan Burgan, Ridgewood FFA
Environmental Science and Natural Resources Management – Jonathan Burgan, Ridgewood FFA
Equine Science Entrepreneurship – Clayton Fisher, Cardington FFA
Equine Science Entrepreneurship – Clayton Fisher, Cardington FFA
Equine Science Placement – Elysse Shafer, Clear Fork Valley FFA
Equine Science Placement – Elysse Shafer, Clear Fork Valley FFA

 

 

 

Check Also

Ohio Pork Council Pork Act Notification

Public Notice by the Ohio Pork Council and the National Pork Board: the election of …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *